← Programma
Fri
15.05.2026

Digitale eerste ronde MA Competition 2026

MA Competition

Dit jaar organiseert MA Festival een nieuwe editie van MA Competition voor klavecimbel!

MA Competition – gestart in 1964 – heeft zich als prestigieus internationaal muziekconcours ontwikkeld tot een ongeëvenaarde talentenpoel. MA Competition is een uniek platform voor opleiding en professionele integratie van jonge artiesten, met als doel nieuw talent te ontdekken en nieuwe ontmoetingen mogelijk te maken. Het unieke karakter ervan vloeit voort uit zijn plaats in het hart van MA Festival. De wedstrijd bracht de internationale carrière van heel wat gekende musici, onder wie Christophe Rousset (°1961), Kristian Bezuidenhout (°1979), Dmitry Sinkovsky (°1980), Jean Rondeau (°1991) en Justin Taylor (°1992) in een stroomversnelling. De eerste ronde wordt digitaal uitgezonden tijdens het weekend van 15 – 17 mei. Aan het einde van dit weekend selecteert de jury 12 klavecinisten die tijdens MA Festival naar Brugge afzakken.

Een internationale jury

De juryleden tijdens deze editie zijn Korneel Bernolet (voorzitter), Richard Egarr, Béatrice Martin, Mitzi Meyerson en Jean Rondeau.

Digitale eerste ronde

Tijdens de digitale eerste ronde van MA Competition 2026 in mei kan je drie dagen lang alle kandidaten ontdekken tijdens een livestream. Aan het einde worden twaalf kandidaten geselecteerd die in de zomer naar Brugge mogen afreizen voor de halve finale.

Op maandag 18 mei 2026 om 13u worden de namen van de halve-finalisten bekendgemaakt.

tickets
Gratis
duur

15-16-17/05/2026

10.00-17.00

18/05/2026, 13u: Bekendmaking halve-finalisten

Je kan de eerste ronde van MA Competition live volgen op de website op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 mei 2026.

Meer MA Festival

Hier kan een tekst komen ter inleiding van andere concerten tijdens het festival

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bedankt! Je bent nu ingeschreven.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Volg ons online!