Digitale eerste ronde MA Competition 2026
MA Competition
Dit jaar organiseert MA Festival een nieuwe editie van MA Competition voor klavecimbel!
MA Competition – gestart in 1964 – heeft zich als prestigieus internationaal muziekconcours ontwikkeld tot een ongeëvenaarde talentenpoel. MA Competition is een uniek platform voor opleiding en professionele integratie van jonge artiesten, met als doel nieuw talent te ontdekken en nieuwe ontmoetingen mogelijk te maken. Het unieke karakter ervan vloeit voort uit zijn plaats in het hart van MA Festival. De wedstrijd bracht de internationale carrière van heel wat gekende musici, onder wie Christophe Rousset (°1961), Kristian Bezuidenhout (°1979), Dmitry Sinkovsky (°1980), Jean Rondeau (°1991) en Justin Taylor (°1992) in een stroomversnelling. De eerste ronde wordt digitaal uitgezonden tijdens het weekend van 15 – 17 mei. Aan het einde van dit weekend selecteert de jury 12 klavecinisten die tijdens MA Festival naar Brugge afzakken.
Een internationale jury
De juryleden tijdens deze editie zijn Korneel Bernolet (voorzitter), Richard Egarr, Béatrice Martin, Mitzi Meyerson en Jean Rondeau.
Digitale eerste ronde
Tijdens de digitale eerste ronde van MA Competition 2026 in mei kan je drie dagen lang alle kandidaten ontdekken tijdens een livestream. Aan het einde worden twaalf kandidaten geselecteerd die in de zomer naar Brugge mogen afreizen voor de halve finale.
Op maandag 18 mei 2026 om 13u worden de namen van de halve-finalisten bekendgemaakt.
15-16-17/05/2026
10.00-17.00
18/05/2026, 13u: Bekendmaking halve-finalisten
Je kan de eerste ronde van MA Competition live volgen op de website op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 mei 2026.
